Egzotyczna kultura, gorący klimat, karaibskie rytmy i niezwykły, unoszący się w powietrzu klimat… Dominikana zachwyca swoją dziką naturą i licznymi zabytkami. To państwo usytuowane na wyspie Haiti, które zajmuje ok. 2/3 jej powierzchni. Pozostała część należy do państwa Haiti. Dominikana jest drugim, zaraz po Kubie, krajem pod względem wielkości na Morzu Karaibskim, które oblewa jej południowe wybrzeże. Na północy znajduje się zaś Ocean Atlantycki.

Osoby poszukujące chwili relaksu  oraz miłośnicy sportów wodnych z całą pewnością zadowolą się wypoczynkiem w znanych kurortach jak np.: Santo Domingo, Cabarete, Punta Cana lub też Playa Dorada. Piaszczyste plaże, czysta woda i możliwość uprawiania windsurfingu, żeglowania i nurkowania… to raj dla poszukujących przygód turystów.

Podróżnicy, którzy marzą o survivalowej wyprawie mają zaś możliwość wybrania się do przepięknej doliny Ciabo, którą porastają tropikalne lasy z drzewkami cytrusowymi oraz mango, a także sadami bananowymi.

dominikana-santo-domingoStolica Dominikany, czyli  Santo Domingo, to również przepiękne miasto, w którym każdy turysta pragnący podążać śladami historii i kultury tego kraju, znajdzie sporo zabytków świadczących o bogatych dziejach państwa. Można tu zobaczyć m.in.:  pierwsze domy hiszpańskich patrycjuszy, narodowy Panteon, plac Plaza de la Cultura z Teatrem Narodowym i licznymi muzeami, katedrę św. Marii, latarnię morską Krzysztofa Kolumba oraz Alcázar de Colón – miejsce urzędowania syna Kolumba.

Przebywając na Dominikanie koniecznie należy się wybrać na Puenta Cana. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, osób aktywnych i szukających relaksu plażowiczów. Region ten znajduje się niedaleko Puerto Rico. Można tu zobaczyć przepiękne kokosowe gaje oraz rafę koralową.

Innym, znanym regionem jest Puerto Plata, czarujące dziką dżunglą, górskimi wzniesieniami oraz czystymi wodami oceanu. Warto tu zwiedzić: Park wodny im. Kolumba, destylarnię rumu – The Brugal, a także wdrapać się na górę Isabel de Torres oraz zażyć słonecznej kąpieli na Playa Dorada.

Osoby poszukujące nocnych wrażeń i kochające muzykę powinny zaś zawitać do Sousy, która określana jest mianem „karaibskiej Ibizy”. Zabawa trwa tutaj do białego rana, a często z klubu przenoszona jest na plażę.

Miłośnicy przyrody z pewnością nie pożałują zaś wizyty nad jeziorem Enriquillo, w południowo zachodniej Dominikanie, na terenie Parku Narodowego Isla Cabritos. Co ciekawe, na  znajdujących się wokół jeziora skałach podziwiać można piktogramy wykonane przez Indian Los Tainos.

Warto także wybrać się do Parku Narodowego Jaragua, który obejmuje również wyspy Beata i Alto Velo. Spotkać tu można m.in. żółwie morskie i flamingi.

Co ważne przed wylotem, aby dostać się na Dominikanę nie trzeba posiadać wizy, nie są także wymagane, ani zalecane żadne szczepienia.