Dzika natura, ciepły klimat i nietypowa atmosfera czynią Fidżi, wyspiarskie państwo położone w północno zachodniej części Oceanu Spokojnego, idealnym kierunkiem na pełen wrażeń i emocji urlop.Kraj należy do Oceanii i zlokalizowany jest na wschód od Australii. Na Fidżi znajdują się dwa lotniska: Nadi oraz Nausori, które zlokalizowane jest ok. 23 km na północ od stolicy państwa – Suvy.

Fidżi znajduje się w strefie podrównikowej, dzięki czemu panują tam wysokie temperatury powietrza. Na urlop najlepszym okresem są miesiące od maja do października, gdyż wtedy na półkuli południowej panuje zima. Temperatury są więc niższe i rzadziej zdarzają się opady deszczu oraz cyklony.

Co ważne przed wylotem na Fidżi, w celach turystycznych, nie trzeba się starać o wizę. Transport na terenie kraju jest dobrze rozwinięty. Należy jednak zwrócić uwagę, iż przeloty pomiędzy wyspami nie są tanie. Na Fidżi można swobodnie porozumieć się po angielsku, gdyż obok fidżyjskiego i hindustani, jest on tutaj językiem urzędowym.

fijiWyspy Fidżi to wyspy pochodzenia wulkanicznego. Otoczone są rafami koralowymi, a dzika natura: lasy równikowe oraz sawanny, zapierają dech w piersiach. Przebywając na Fidżi, warto wybrać się do stolicy kraju – Suvy. Znajduje się tutaj zespół budynków rządowych z zegarem (tzw. „Fidżyjskim Big Benem”); Fiji Museum, które gromadzi ogromną kolekcję fidżyjskiej sztuki oraz przedmioty codziennego użytku np. widelce kanibali oraz Centrum Rzemiosła Fidżyjskiego.

Miłośnicy przyrody powinni natomiast zawitać do ogrodu botanicznego Thurston Gardens oraz  Albert Parku.

Spędzając urlop na Fidżi warto także zwiedzić miasto Nadi, gdzie znajduje się największa hinduska świątynia w kraju – Sri Siva Subramaniya Temple.

Osoby pragnące doznać niezapomnianych wrażeń z pewnością zadowoli też wizyta w c, czyli zespole świętych jaskiń, usytuowanych w dolinie Sigatoka. Interesującą opcją spędzenia wolnego czasu są ponadto, trwające cały dzień, wycieczki motorówką do wioski Sand Dunes, gdzie można się przyjrzeć m.in. pokazom tradycyjnego garncarstwa.

Osoby pragnące zapoznać się z historią Fidżi powinny natomiast wybrać się na wyspę Ovalau, gdzie znajduje się Levuki – pierwsza stolica kraju, która zachowała do dziś XIX-wieczny charakter.

Z miasta Nadi oraz Mana organizowane są dodatkowo rejsy po okolicznych wyspach.

Osoby pragnące poczuć zastrzyk adrenaliny mogą się zaś zdecydować na zwiedzanie Fidżi z lotu ptaka, lub nurkowanie i zwiedzanie podwodnego królestwa.

Turystów szukających chwili relaksu i spokoju zadowoli natomiast wypoczynek na wyspach Mamanuca lub Yasawa, gdzie znajdują się prawdziwie bajkowe plaże.