Kostaryka to niesamowity kraj położony w centrum Ameryki Środkowej. Otaczają ją oceany, a krajobraz jest niezwykle różnorodny. Wulkany, górskie szczyty, które pną się powyżej 4000 metrów n.p.m, bujne lasy tropikalne, rzeki i rajskie plaże – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie. Stolicą Kostaryki jest San Jose, która uważana jest za najpiękniejszą ze wszystkich stolic w całej Ameryce Środkowej.

Kraj ten to niezwykłe bogactwo przyrodnicze. Można tutaj podziwiać tajemnicze jaskinie, udać się na wyprawę wzdłuż rzeki, podziwiać wodospady czy zanurzyć się pod taflę wody, by zobaczyć piękne rafy koralowe i mnóstwo różnobarwnych gatunków ryb.

Jednym z miejsc, którego nie sposób pominąć zwiedzając Kostarykę jest Tamarindo. Urzekające są tutaj plaże – długie, ze złotym piaskiem oraz niezwykły las tropikalny. Zakątek ten jest wyjątkowy także dlatego, że właśnie tutaj jest miejsce wylęgania się wielkich żółwi wodnych. Prócz tych cudownych zwierząt można tu spotkać również kilkaset gatunków ptaków, a wiatr i fale zapraszają na surfing.

Jednym z najstarszych miast Kostaryki jest Cartago. Metropolia ta była także niegdyś stolicą kraju. Posiada ona piękną kolonialną architekturę oraz budowle warte zobaczenia, takie jak chociażby Bazylika Cartago, w której wnętrzu czeka posąg Czarnej Madonny. Obecną stolicą zaś jest San Jose, w której można podziwiać lokalne muzea oraz katedrę. Warto także wybrać się do Teatru Narodowego.

Wspaniała dziewicza natura czeka zaś w Parku Narodowym Manuel Antonio. Miejsce to zachwyca swoim pięknem – dużą ilością zwierząt, bujną roślinnością, cudownymi piaszczystymi plażami, niezwykłym podwodnym światem oraz jaskiniami. Długie piesze wycieczki lub eskapady rowerowe, a może spływy kajakiem? To tylko niektóre z atrakcji czekających na turystów w tym zakątku świata.

Przepiękny jest także rezerwat w Monteverde, który zachwyci każdego miłośnika przyrody. Można tu odnaleźć bowiem mnóstwo gatunków roślin i zwierząt, a także wybrać się na wycieczkę w celu zobaczenia wodospadów. Poza tym czeka tutaj również aktywny wulkan Arenal, który robi niesamowite wrażenie.