Egzotyczna natura, bajkowe widoki i ciepły klimat… Sardynia, druga co do wielkości wyspa, należąca do Włoch, położona na Morzu Śródziemnym, kusi swoją niezwykła atmosferą, piaszczystymi plażami i ciepłym klimatem. Osoby pragnące podziwiać piękny, malowniczy krajobraz, rozkoszować się słoneczną kąpielą i cieszyć oko szmaragdową, lub zieloną wodą powinny wybrać się na Costa Smeralda, bądź też Costa Verde. Sardynia zachwyca mnogością kąpielisk, z czego większość otoczona jest klifami. Do najsłynniejszych plaż Sardynii należą również: Cala Domestica na wybrzeżu Iglesias; Is Arenas z różowym piaskiem kwarcytowym oraz plaża Piscinas w pobliżu Arbus, niedaleko Iglesias.

Sporą atrakcją turystyczną dla osób wrażliwych na piękno natury są czerwone skały w Arbatax, zbudowane z porfiru; wybrzeże klifowe na wyspie Sinis oraz skaliste wybrzeże w pobliżu Golfo Aranci. Przebywając w Sardynii warto wybrać się do kanionu Su Gorropu, który został uformowany przez rzekę Flumineddu i rozciąga się malowniczo pomiędzy górami Oddeu i Cucuttos. Jego ściany wznoszą się  na wysokość aż 200 m i porośnięte są różowymi oleandrami.

Ciekawą opcją spędzenia wolnego czasu jest również wycieczka do Parku Narodowego La Maddalena, który rozciąga się na obszarze archipelagu wysepek La Maddalena, położonych przy północnym wybrzeżu Sardynii. Ich łączna linia brzegowa osiąga 180 km. Park zlokalizowany jest w Cieśninie św. Bonifacego.

sardyniaZwiedzając wyspę warto także zawitać do Castelsardo, które powstało na początku XII w. Największą popularnością cieszy się tutaj tzw. Skała Słonia.

Kolejnym miejscem, do którego koniecznie należy się wybrać spędzając urlop na wyspie, jest Capo Testa, czyli najdalej na północ wysunięty punkt Sardynii. Na uwagę zasługują tu bajkowe granitowe formacje, które wraz z turkusowo-lazurową wodą sprawiają naprawdę niesamowite wrażenie.

Pełne uroku miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów, to również Gala Gonone nad Zatoką Orosei. Znajduje się tutaj Grotta del Bue Marino, czyli wspaniały kompleks jaskiń. Miejscem zasługującym na uznanie jest ponadto Grotta di Nettuno. Jaskinia znajduje się metr pod wodą i można ją zwiedzać jedynie wtedy, gdy woda nie jest wzburzona.

Sardynia obfituje w wiele pięknych i ciekawych do zobaczenia miejsc, to idealna destynacja dla miłośników przyrody i osób pragnących spędzić obfitujący w pozytywne emocje urlop.