Wietnam to państwo położone w Azji południowo wschodniej, które graniczy z Laosem, Kambodżą oraz Chinami. Malowniczy krajobraz, tradycyjna muzyka oraz lokalne przysmaki zachwycą każdego, żądnego przygód turystę. Miłośnicy przyrody z pewnością powinni wybrać się do delty Mekongu, gdzie roztacza się zapierający dech w piersiach widok. Rzeka określana jest mianem  Cuu Long, czyli „Dziewięć Smoków” , co wiąże się z faktem, iż posiada dziewięć odnóg. Można tutaj zobaczyć wspaniałe wysepki i liczne plaże, a także ogromne tereny Parków Narodowych. Na północy delty dominuje krajobraz górzysty, wznosi się tu także najwyższy szczyt w państwie – Fan Si Pan. Delta Mekongu (znajdująca się na południu kraju) połączona jest pasmem gór Annamskich z deltą rzeki Czerwonej (na północy Wietnamu).

Osoby pragnące zaczerpnąć chwili relaksu zadowoli zaś wypoczynek na wybrzeżu. Piaszczyste plaże, egzotyczna flora i lazurowa woda stwarzają idealne warunki do zażywania kąpieli słonecznych, delektowania się malowniczym widokiem oraz uprawiania różnorodnych sportów wodnych.

wietnam2Turyści, którzy pragną pozwiedzać oraz zanurzyć się w historii Wietnamu powinni wybrać się do stolicy kraju  – Hanoi. Do najważniejszych zabytków metropolii zalicza się przede wszystkim: cytadelę cesarską, pagodę na Jednej Kolumnie, Świątynię Literatury, pagodę Tây Phương oraz mauzoleum Hồ Chí Minha. Warto także zawitać do dawnej stolicy kraju – Ho Chi Minh (Sajgon). Można tu podziwiać wspaniałą kolonialną architekturę. Obiektem cieszącym się  dużą popularnością jest Muzeum Amerykańskich Zbrodni Wojennych. W mieście znajduje się ponadto wiele zielonych parków i gwarnych targowisk, gdzie zetknąć się można z wietnamską kulturą. Warto również zwiedzić katedrę Notre Dame.

Interesującą wycieczką może się również okazać podróż do dawnego portugalskiego portu Hoi An. Powstał on najprawdopodobniej w I tysiącleciu p.n.e. i w przeszłości był największym portem kontrolującym indochińską część morskiego Szlaku Jedwabnego. Port  został w 1999 r. wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jedną z największych atrakcji czekających na turystów w Wietnamie jest także malownicza, pełna uroku zatoka Ha Long. W jej obrębie znajduje się aż 1600 wapiennych wysepek i urwistych, wystających z wody skał. Dzika dżungla, lasy mangrowe, słodkowodne moczary, rafy koralowe i bajkowe plaże stwarzają niesamowitą aurę. Zatoka wpisana jest na listę UNESCO i figuruje również na liście „Siedmiu nowych cudów natury”.

Co istotne, przed wylotem do Wietnamu należy się zaopatrzyć w aktualny paszport i wizę wjazdową. Można także postarać się o promesę, którą oferują biura podróży, co zapewnia możliwość otrzymania wizy na granicy kraju (jednak jedynie w przypadku podróży samolotem).